Nastřelení náušnic

26. dubna 2018 v 11:45 | Prochajda |  Užitečné
Co by to bylo za holčičku bez náušnic? ;-)

Tak jako já jsem při křtu dala jako kmotra náušnice své neteři, tak i moje sestra dala náušnice při křtu naší Jolance. Líbí se mi, když má holčička nastřelené náušnice již v miminkovském věku, hlavně proto, že už to má "za sebou" v době, kdy si nemůže hojící se ranky tahat a nehrozí tak, že by si čerstvě prostřelené ouško roztrhla.

Vybraly jsme si náušnice z bílého zlata v jednom zlatnictví ve Veselí nad Moravou. Jsou to klasické závěsné náušnice, ovšem bez zámku. I tak ale nemám strach, že by si je Jolanka sama rozepnula, zavírací mechanismus jde dost ztuha.
Náušnice byly zakoupeny, tak jsem začala pátrat, v jakém věku, kde a jakým způsobem náušnice "nainstalovat" do ouška :) Aplikace náušnic se doporučuje obecně po provedení základního očkování. Pohybuje se to tedy od cca 2 měsíců věku. Já jsem začala nastřelení náušnic řešit, když měla Jolanka ukončený 4. měsíc. Záleží také na velikosti ušního boltce. Můžete chtít dítku nastřelit náušnice, ale pokud odborník uzná, že jsou boltce malé, může nastřelení odsunout do doby, kdy budou ouška větší a bude se tak lépe vybírat místo pro propíchnutí.

Paní doktorka nám doporučila nastřelení, které je oproti propíchnutí rychlejší a ranka se lépe hojí. Po krátkém průzkumu u maminek v mém okolí mi byla doporučena paní Svatava Vozárová z Veselí nad Moravou, která nastřeluje náušnice již asi 30 let. Velmi šik paní, u které byste rozhodně netipovali tak dlouhou praxi, byla již po telefonu velmi ochotná a milá. Bylo pouze potřeba předem se nahlásit, aby byla jistota, že bude na místě přímo paní Vozárová, která jediná nastřelení provádí. Paní Vozárová sídlí v butiku u vlakového nádraží, vedle obchodu se zdravou výživou Óm Vital.
Tak jsme se tedy po domluvě vydaly nastřelit náušnice. Paní Vozárová zkoukla Jolance ouška, zeptala se, zda je naočkovaná, a svým milým přístupem se snažila vybudovat si důvěru i u Jolanky. Pak jsme si vybraly nastřelovací náušnice z chirurgické oceli, které je třeba nechat v rance cca 14 dní, než je pak vyměníte za náušnice vlastní.
No a nakonec jsem si Jolanku posadila na klín zády k sobě, jednou rukou ji chytila okolo hrudníčku tak, aby nemohla šermovat ručkama, a druhou rukou pomohla přidržet hlavičku. Nastřelení bylo opravdu rychlé, samozřejmě se to neobešlo bez slz, ale Jolanka plakala jen pár vteřin. Po prostřelení prvního ouška nám bylo doporučeno ať si zajdeme k zrcadlu a odlákám Jolančinu pozornost na její odraz. Tím se hned uklidnila a mohly jsme přístoupit k druhému uchu. Až bylo vše hotovo, nabídla nám paní Vozárová, že můžu malou nakojit v kabince, aby se uklidnila. Nebylo potřeba, Jolanka byla moc statečná a za půl minuty bylo po pláči :)
Cena nastřelení byla 300 Kč (i s náušnicemi).
Paní Vozárová nám následně nabídla, že po 14 dnech nastřelené náušnice rozepne a pomůže dát náušnice naše, případně je i zamknout, pokud jsou se zámkem. Nakonec jsme to ale zvládly samy doma, Jolance se ouška krásně zahojila, takže ani nevěděla, že jsem jí náušnice vyměnila :) A jsem moc ráda, že už to máme za sebou!

Pokud by nějaká maminka z okolí Veselí nad Moravou měla zájem o telefonní číslo na paní Vozárovou, ať si klidně napíše :)

Nastřelené náušnice:

Naše náušnice:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | E-mail | 9. června 2018 v 9:12 | Reagovat

Dobrý den. Mohla bych poprosit o kontakt na paní. Již delší dobu se snažím najít někoho z okolí Veselí a zatím bez úspěchu. Děkuji. Přeji pěkný víkend. Helena

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama