Plavání

29. dubna 2018 v 13:13 | Prochajda |  Aktivity s dětmi
Vždycky se mi líbily fotky miminek pod vodou, otevřená očička a zkoumavý výraz ve tváři :) Proto jsem byla od začátku rozhodnutá, že budu se svým dítětem na plavání jezdit. Navíc nám to se švagrovou hezky vyšlo, jelikož máme děti jen měsíc od sebe, takže jsme se dohodly, že budeme jezdit spolu a budeme se střídat v řízení.
Plavání jsme plánovaly cca od půl roku našich dítek. Do té doby jsem nevěděla, že existuje i tzv. vaničkování, což je individuální plavání, spíš tedy koupání v malé vaničce, kdy se lektorka věnuje právě jen jednomu dítěti. Někde jsem četla, že vaničkování je dobré pro děti, které s vodou moc nekamarádí, rozhodnutí je ale samozřejmě na každém rodiči. Mně přišlo vaničkování jako zbytečnost, Jolanka projevovala zájem o vodu už od narození a nikdy nám při koupání neplakala. Naopak se ve vodě vždy hezky zklidnila a užívala si to.
Nejbližší kojenecké plavání je v Uherském Hradišti v aquaparku. Svá plavání s dětmi tam provozuje hned několik lektorek. Na nás tedy bylo, abychom si zvolily, ke které budeme s dětmi jezdit. Jelikož měla švagrová už jisté zkušenosti z plavání s prvním synem, rozhodla jsem se jí důvěřovat a nechala jsem ji vybrat lektorku sama. Nakonec jsme se rozhodly pro kurzy p. Hlůškové. Hezky nám to vyšlo i termínově, neboť bere dítka od 6 měsíců a její jarní kurz začínal v době, kdy měla Jolanka ukončený 6. měsíc a švagřin chlapeček o měsíc víc.
Jedná se o 10 lekcí, vždy v pátek od 15 do 15:30. Původně jsem si myslela, že plavání probíhá hodinu, ale je fakt, že když nemá mimčo svůj den a je nepříjemné, i třicet minut vám na plavání přijde jako věčnost :-D Koneckonců, není to jen o třiceti minutách ve vodě, ale pro nás rodiče je to práce na celý den - nachystat plavky dítku i sobě, vzít s sebou ručník, sprchový gel, vatové tyčinky do uší, ... a konečně, postarat se, aby dítě bylo aspoň trochu vyspané a dobře naladěno na plavání. Nám se zatím na plavání daří, Jolanka si to užívá a já ostatně taky. Učíme se formou her, při kterých se zpívají písničky nebo říkají říkanky, používáme plno hraček, jako jsou balonky, plovací desky, plavačáky, ...
Teď naposledy s námi byl i manžel, udělal nám plno krásných fotek, a sám si taky na chvilku hupsnul do vody za Jolankou :)
Určitě plavání doporučuju všem, dítě se při něm pohybově rozvíjí, zvyká si na vodu, je v kontaktu s jinými dětmi, vnímá zpívání a říkanky, a po ukončení aktuálního kurzu může pokračovat v dalších lekcích pro větší děti.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama