Přínosy nošení dítěte

26. dubna 2018 v 20:28 | Prochajda |  Nošení dětí
O rozmazlování nošením:
Novorozence nemůžete zvyknout na nošení, protože by to bylo jako vytáhnout rybu z moře a zvykat ji na vodu. Jediné, co novorozenec zná, je nošení, houpání a spaní s maminkou. On už na to zvyklý je, protože to nikdy neměl jinak. (Segritta)

Ergonomické nošení prospívá jak dítěti, tak i nosícímu. Krátce shrnu článek z webu vanickovani.cz:
Dítě se rychleji adaptuje na svět - pokud jej cokoliv trápí, pokud uslyší tlukot vašeho srdce a ucítí vaši vůni, se vším se bude mnohem lépe vyrovnávat. Tím pádem je dítě i spokojenější a méně mrzuté. I když bychom si mohli myslet opak, nošené děti mají rychlejší psychomotorický vývoj, jelikož neustálý jemný pohyb matky jemně trénuje a posiluje svalstvo miminka. Nošené děti mají v pozdějším věku větší schopnost navazovat kontakty a být samostatnější. Je to zřejmě díky tomu, že se v raném věku cítilo při nošení jistě. Stejně tak intenzivní fyzický a zrakový kontakt přispívá k vývoji citových vazeb a dítě je vyrovnané. No a jistě oceníte také to, že díky schoulené poloze má děťátko menší potíže s plynatostí.
Pro nosícího je výhodou nošení citové pouto, dále pak lepší vyplavování mateřských hormonů, možnost rychleji poznat potřeby svého dítěte, a v neposlední řadě máte díky miminku v šátku či nosítku volné ruce k jakékoliv jiné činnosti :) Jen pozor na horké kapaliny či ostré předměty! ;-)

V šátku se dá i kojit. Některé maminky to zvládají běžně, např. i při nošení venku. Pro mě to byla obrovská výzva a podařilo se mi to asi jen 2x. Základem je povolit stažení šátku, aby se mimčo trochu "sesunulo" dolů. Nebo si můžete šátek sundat z jednoho ramene, jako já:

Mnohem jednodušší je pak nakojit v nosítku. Dítě v něm obecně není tak natěsno k vám, a pokud ano, jednoduše si jeden ramenní popruh povolíte.

A něco navíc: pokud vaše dítě miluje houpání, pokud zrovna nenosíte, můžete si šátek napnout a uvázat nad postýlkou a uspat mimčo houpáním. Samozřejmě dokud se vám nezačne plazit ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama