Půjčení šátku/nosítka

26. dubna 2018 v 22:00 | Prochajda |  Nošení dětí
Pokud chcete vybrat šátek nebo nosítko, které bude pohodlné vašemu dítěti i vám, není to nic jednoduchého! Každému sedne něco jiného a v dnešní době je na trhu již dost velká nabídka.
Nejjednodušší je zkusit si šátek/nosítko na nosícím srazu. Pokud ale nemáte ve svém okolí žádnou takovou skupinku, která by se pravidelně scházela, nebo dokonce známou, která by vám ho půjčila jen tak, lze tyto zapůjčit buď od nějaké ochotné maminky přes sociální sítě (nejlépe přes nějakou nosící skupinku kdekoliv v ČR/SR), nebo využít přímo půjčovnu nosítek. Když jsem hledala nosítko pro nás, zvolila jsem druhou variantu. Jolanka již měla ukončený 4. měsíc, a to je zlomový měsíc, kdy mnoho typů nosítek umožňuje přechod z šátku do nosítka (dítko už je více zpevněné, drží hlavičku). Navíc měla Joli už i dostatečné míry, což je další aspekt, podle kterého se určuje vhodnost použití nosítka.

Švagrová mi nabídla zkoušku jejího nosítka Fidella. V tu chvíli mi šlo hlavně o to zjistit, zda Jolanka bude chtít v nosítku být. S předchozí zkušeností v šátku, který mi docela brzy začala odmítat, jsem se nechtěla spálit unáhlenou koupí. Jolanka v nosítku vypadala spokojeně, a tak jsem se rozhodla zkusit někde zapůjčit nosítko jiné.

Někteří výrobci nosítek umožňují zapůjčení šátku či nosítka přímo na svých e-shopech. Já jsem ovšem využila nestranného webu zkusnositko.cz. Zaujalo mě zde nosítko Kibi, které je rostoucí, tzn. nastavíte si veškeré popruhy podle velikosti vašeho dítěte, a nejste omezeni použitelností pouze v určitém věku dítěte. Kibi je vhodné právě pro děti od 4 měsíců do 3 let nebo do 20 kg dítěte. Nosítko si zde objednáte a zaplatíte vratnou kauci v ceně nosítka (cca 2500 Kč). Vybrat si můžete délku výpůjčky, od několika dnů po několik týdnů. Já jsem zvolila 1 týden, který mě stál 200 Kč. Pokud pak nosítko vrátíte ve stejném stavu, v jakém vám přišlo, vrátí vám kauci zpět. Nosítko lze také rovnou odkoupit, tato možnost se mi ale moc nelíbila, protože jsem věděla, že bylo přede mnou zkoušeno kdoví kolikrát, a také mi příliš nevonělo. Jako by bylo zkoušené v kuřáckém prostředí :-/

Zapůjčené nosítko Kibi zelené:

Někomu vadí, že Kibi má příliš mnoho popruhů a přezek, které se nastavují, a jim tak přijde složité nosítko správně nastavit. Já jsem se řídila návodem, který mi s nosítkem přišel a podařilo se nám na první dobrou! Nosítko sedlo mně i Jolance a prakticky od prvního okamžiku nošení jsem byla rozhodnutá, že si jej někde zakoupím. Nosítko jsem tedy vrátila (web zkusnositko.cz tímto moc doporučuji, mají skvělé ceny za půjčení a komunikace byla bezvadná!!!).
Šťastnou shodou náhod mi hned ten den napsala známá, která viděla na FB moji fotku s nosítkem, že má doma Kibi nosítko, pouze s jiným vzorem, prakticky nevyužité, a prodala by mi ho za sníženou cenu!!! Po tom jsem musela hned skočit.
A tak se k nám domů dostalo Kibi modré lístky!

KiBi modré lístky + chrániče ramenních popruhů
(obrázek zkopírován ze zkusnositko.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama