Týden opravdových plen

26. dubna 2018 v 8:57 | Prochajda |  Užitečné
Na týden od 23. do 29. dubna 2018 připadá Týden opravdových plen. Cílem této akce je ukázat veřejnosti dopad jednorázových plen na životní prostředí a finanční zátěž spotřebitele, a přiblížit mu využití plen látkových. Vstupní investice do látkových plen je sice vyšší než když zakoupíte balení jednorázových plen, po několika týdnech až měsících se vám však penízky vrátí a vy navíc budete šetřit životní prostředí. Jednorázová plena se totiž rozkládá 200-250 let!!! Navíc tyto pleny obsahují stopy např. ropných látek, které byste svému dítěti určitě nechtěli plácat na prdelky.
V rámci tohoto týdne nabízí většina e-shopů slevy na svůj sortiment látkových plen a dalšího přebalovacího příslušenství. Pokud tedy chcete začít s látkováním, je teď ideální příležitost zakoupit si plenky za výhodnější cenu, nebo se alespoň dozvědět více o jejich přínosu.

Já sama jsem začala látkovat teprve před pár týdny, ale jsem z toho nadšená! Žádné nakupování dalších a dalších balíků jednorázovek, jen stačí vyprat a nechat uschnout.

Látkových plen existuje mnoho druhů, nejedná se pouze o klasické "čtvercovky", které používaly naše maminky když jsme byli malí. Pokud vás to blíže zajímá, o jednotlivých druzích se trochu více rozepíšu v samostatném článku v sekci Látkové pleny. Samotnou návratnost látkových plen budu taky popisovat v samostatném článku.

Výsledek obrázku pro týden opravdových plen
(obrázek zkopírován z rosacb.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama