Výběr šátku

20. dubna 2018 v 21:51 | Prochajda |  Nošení dětí
Chtěla jsem si koupit šátek, abych v něm mohla Jolanku v případě potřeby nosit, uspokojit ji tak, a mně ušetřit práci s uspáváním na rukou.
JENŽE, zjistila jsem, že na trhu je obrovské množství šátků různých značek, složení, délek, vzorů, ...
Jakmile jsem moji drahou švagrovou požádala při výběru o radu, rozjela se a vyjmenovala mi hned několik značek. Pro mě jako pro úplnou začátečnici vyvstal nadlidský úkol, a to vybrat takový šátek, který se mi bude dobře vázat, bude příjemný mně i Jolance, a (co je taky důležité) - bude dobře vypadat 8-) Dámy, přiznejme si, že např. i šálu na zimu vybíráme několik minut...
Všechny značky, které mi švagrová vyjmenovala, jsem si zapsala a začala "gůglit" 8-) Zajímala mě hlavně cenová relace a vzory.

Výrobci šátků - výcuc:
Loktu She
Fidella
Kokadi
Lenka
Omnifera
Didymos
Sestrice
ŠaNaMi
Yaro (jedna z nejlevnějších značek, hodně si pořizují maminky, které s nošením začínají a nechtějí investovat x-tisíc)
Lenny Lamb
Storwchenwiege
Little Frog
Indajani

Délka šátku se vybírá dle konfekční velikosti nosícího. Nejuniverzálnější velikost pro běžný typ postavy je vel. 6 (délka šátku cca 4,7 m). Podrobnější informace, jakou délku vybrat, můžete najít např. zde https://www.satkomanie.cz/cs/content/14-jak-vybrat-prvni-satek.

Co jsem tak vypozorovala (a je to i zmíněno v předešlém odkazu), 100% bavlna se pohybovala v nejnižších cenách. Naopak třeba šátky s příměsí bambusu měly teda pěkné cifry...
Popravdě, v těch příměsích se nevyznám dodnes. Podle mě je 100% bavlna vhodná na všechna roční období (já začala nosit začátkem podzimu), ani nehřeje ani nechladí, a prý je to ideální materiál na naučení se správně úvaz dotahovat. Šla jsem tedy do 100% (bio)bavlny od značky Fidella (a opět, švagruše má též Fidellu ;-)), vzor Kaleidoscope Sand. Stál mě 2 990 Kč. Jo, šílená cena, na trhu byly i levnější, ale mně se líbil vzor a neutrální barva, a řekla jsem si, že pokud nám to má pomoci s uspáváním, nebudu šetřit. Jinak se dají sehnat šátky (nové) za 1000 Kč i za 5000 Kč... Dokud se v tom člověk nezačne trochu pohybovat, nedovede si představit, jaký je to byznys. Existují i luxusnější šátky se stříbrným tkaním, nebo si můžete pořídit šátek, který se začal prodávat v den narození vašeho dítka :-)


Bylo objednáno, a mohla jsem se začít učit úvaz.

Výsledek obrázku pro fidella kaleidoscope sand
(obrázek zkopírován z fidella.org)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama