Zkušenost s nosními odsávačkami

30. dubna 2018 v 20:47 | Prochajda |  Užitečné
Když jsem pořizovala výbavu, koupila jsem pro mimčo klasickou ruční balonkovou odsávačku. Stojí pár desítek korun a je opravdu jednoduchá na použití - stačí zmáčknout balonek a v této poloze pak strčíte do nosíku a rychle pustíte. Balonek tak hezky nasaje hlen. Nástavec se vejde i do toho nejmenšího nosíku, osobně mám zkušenost, jelikož Jolanka chytla svou první rýmu už ve svých dvou týdnech. Je ale potřeba být opatrný, když strkáte nástavec do nosíku, můžete zajet dost hluboko a narušit tak sliznici. Při troše cviku se s ní dá dobře pracovat v nenáročných podmínkách, osobně dávám této odsávačce 4 hvězdy z 5.
Výsledek obrázku pro odsavačka hlenů ruční
(obrázek zkopírován z alza.cz)

Když dostala Jolanka rýmu podruhé, bylo to dost krátce po první rýmě, a tak jsem přemýšlela, jak si odsávání ulehčit, a být k jejímu nosíku co nejšetrnější. Po delším průzkumu trhu jsem se rozhodla pro tuto elektrickou odsávačku.
Výsledek obrázku pro odsavačka plus comfort
(obrázek zkopírován z mladatko.cz)

Recenze měla velmi dobré. Cena byla vyšší (okolo 1200 Kč), ale rozhodla jsem se do toho jít. Funguje na dvě tužkové baterie. Balení obsahuje dva nástavce, pro nejmenší dětí a pro větší děti nebo dospělé. Odsávačka má přívlastek "cestovní". Věřím, že na cesty jako náhrada výkonné vysavačové odsávačky bude tato odsávačka dobrá. Já jsem se s ní doteď nenaučila pracovat. Je potřeba zacpat prstem druhou dírku, kterou zrovna neodsáváte, a přitom zvládnout strčit nástavec do nosíku a zmáčknout tlačítko. Nevím jak ostatní děti, ale Jolanka statečně bojovala, takže vždycky jsem nakonec skončili u odsávačky balonkové. Zatím se nechystám prodávat ji, věřím, že využiju u většího dítka. Za mě ale jen 1 hvězdička z 5.

Aktuálně "pracujeme" s odsávačkou připojitelnou na vysavač. Tahle odsávačka mě ze začátku děsila, při představě, že velký tah vysavače bude tahat bezbrannému dítku hleny z nosíku. Stačilo si ale trošku o tom přečíst a změnila jsem názor. Ať už máte jakkoliv výkonný vysavač, odsávačka saje pouze takovým podtlakem, aby dítěti neublížila. Navíc nástavec je univerzální, zužuje se, takže sedne zřejmě na všechny typy hadic. Já jsem tuto odsávačku nechtěla koupit proto, že máme doma centrální vysavač a nebyla jsem si jistá, zda bude odsávačka sedět i na tento. Vstupní investice ale není nijak velká (do 300 Kč), tak jsem to riskla a koupila ji v lékárně, když byla Jolanka naposledy zahleněná.

Výsledek obrázku pro nosátko
(obrázek zkopírován z nyx.cz)

Odsávačka má opět dva nástavce dle velikosti nosánku, a je k ní dodán i kartáček na vyčištění. Dobře se drží a saje naprosto skvěle!!! Jak by řekla Dorota Máchalová: ,,Nechápu, jak jsem mohla žít tak dlouho po selsku." Některé děti může hluk z vysavače děsit. Jolanka bojovala první dva dny, když jí bylo nejhůř. Pak, zdá se, pochopila, že jí odsávačka uleví a dokonce se na ni začala těšit. Nejspíš pomohlo i to, že jsem jí odsávačku nechala chvíli na hraní, aby si ji okoukala a nebála se.
Za mě 5 hvězd z 5!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iloramubima iloramubima | E-mail | 27. srpna 2018 v 9:34 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama