Návratnost látkových plen

4. května 2018 v 19:42 | Prochajda |  Látkové pleny
Než jsem pořídila látkové plenky, chtěla jsem si spočítat jejich návratnost. Vstupní investice je totiž dost vysoká, jedna plena stojí 250-600 Kč, záleží na výrobci. Nám se zalíbily plenky zn. Anavy, česká výroba z Ivančic. Ty patří k těm dražším, jejich cena se pohybuje od 400 do 500 Kč za kus. Podotýkám, že jsem chtěla zakoupit plenky typu All in One (AIO), což je plenka, která v sobě obsahuje jak vnější nepropustnou vrstvu, tak vnitřní vkládací vložky. Zjednodušeně "vše v jednom", jak napovídá anglický název. Ještě existují i pleny ve stejné cenové kategorii, ale musíte zvlášť zakoupit vnitřní savou plenku a zvlášť nepropustné kalhotky, investice je tedy dvojnásobná. Mně se líbila první varianta.
Jelikož si frčím v excelovských tabulkách, začala jsem si počítat návratnost plenek v tomto programu. Nakonec mi z toho vyšla docela užitečná tabulka, kterou si můžete stáhnout ZDE, pokud zadáte heslo látkovky.

V prvním listu Excelu si můžete zaznamenávat spotřebu jednorázových i látkových plen za den. Pokud si zadáte cenu za balík jednorázovek a hlavně jejich počet v balení, vpravo vám pak vzoreček spočítá, za jak dlouho je spotřebujete při aktuální spotřebě zadané vlevo.
Ve druhém listu si spočítáte návratnost látkových plen, můžete si ji spočíst ještě před samotným nakoupením. Opět zde zadáte cenu a počet plenek v jednom balení jednorázovek (aby měl Excel návratnost s čím porovnávat) a vpravo si zadáte přibližný počet jednorázovek, které použijete za den plus počet látkovek, které plánujete použít za den. Vlevo pak budete zadávat počty dní, dokud nebude mít žluté políčko vlevo vyšší hodnotu než pravé. Zadáváte vždy maximálně takové číslo, kolik je dní v daném měsíci. Až se budete blížit k tomu, že se vám obě žlutá políčka začínají rovnat, doplníte už jen tolik dní, aby se levá hodnota jen těsně přehoupla. Pro lepší pochopení je v tom samém listu vpravo ukázán příklad.
Pokud byste něco z toho nepochopili, stačí napsat a vysvětlím nebo vypočítám :)

Výsledek obrázku pro látkové plenky
(obrázek je zkopírován z bazos.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama