Poradenství při kojení a nošení dětí

4. května 2018 v 8:44 | Prochajda |  Užitečné
Jednou na mě na Facebooku vyskočila pozvánka na podpůrnou skupinku pro kojení a nošení dětí. Téma tehdejší "sejšn" bylo Uspávání dětí. Jelikož v té době jsme doma bojovali s naší neodložitelnou Jolankou, řekla jsem si, že si uděláme malý výlet a na toto setkání přijedeme. Pořadatelkou je p. Tereza Cenková, která si na každý měsíc (schůzka je jednou měsíčně) připraví nějaké jiné téma. Schůzky se konají ve Svatobořicích-Mistříně v Rodinném centru Krteček. Centrum sídlí ve dvoře seniorského domu. Nabízí moc hezké zázemí pro maminky s dětmi - ve dvoupokojové třídě se nachází plno různých hraček, takže větší děti se zde krásně zabaví a maminky si můžou povídat.
Tehdy jsme se tam sešly pouze tři, ale o to příjemnější byl rozhovor. Tereza nejprve začala vykládat předpřipravenou přednášku o kojení, o jeho přínosech apod. Poté mě vyslechla a vysvětlila mi, že je naprosto normální, když je Jolanka po usnutí na rukou neodložitelná, jelikož každé normální dítě potřebuje maminčinu blízkost, aby v klidu usnulo. Bavily jsme se také na téma nošení, jelikož v té době Joli začala bojkotovat šátek. I tak mi ale Tereza ukázala, jak a kde šátek uvolnit tak, abych v něm mohla Jolanku kojit. Podle ní mohlo vztekání v šátku způsobit i to, že Joli hledala prso a pořád se jí ho nedostávalo.
Každopádně, posezení bylo moc příjemné a Tereza moc ochotná. Později jsem na Facebooku zaregistrovala i další téma, a to zavádění příkrmů. Bohužel nám však datum nevyhovovalo, takže jsme se nakonec nezúčastnily. Pokud ale budete mít zájem, můžete ji sledovat na Facebooku ZDE. Pokaždé přidá novou událost, takže se můžete připojit :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama